Działamy w systemie: poniedziałek, środa - odbiór sprzętu | piątek - przekazywanie do potrzebujących
Przygotuj proszę sprzęt, czas do kolejnej zbiórki:
0
0
0
0
Days
0
0
Hours
0
0
Minutes
0
0
Seconds

Często zadawane pytania:

Zależy nam na jasnych zasadach i transparentności akcji #komputerdlaucznia dlatego chciałbym wyjaśnić w jaki sposób realizowana jest procedura przekazywania sprzętu.
Wybraliśmy formę darowizny, dlaczego? w skrócie  – aby mieli Państwo pewność, że urządzenie trafi do właściwych rąk. Przekazując sprzęt komputerowy wypełniają Państwo pierwszą cześć dokumentu – Imię, Nazwisko (lub nazwa firmy) oraz adres (NIP) oraz krótką informację o przekazywanym sprzęcie oraz podpisują Państwo dokument. Drugą część wypełni obdarowana rodzina. Po zakończeniu procedury będziemy wysyłać potwierdzenie tak aby mieli Państwo pewność że właściwa osoba została obdarowana sprzętem
Nasza rola ogranicza się do kwestii pośrednika, który odbiera sprzęt, przygotowuje go (czyści, naprawia, formatuje, konfiguruje) i przekazuje do właściwych jednostek, tylko tyle.
Zależy nam również na Państwa bezpieczeństwie, dlatego wszystkie jednostki, które do nas trafiają są czyszczone z wszystkich danych.
W jaki sposób? 
Pierwsza opcja to czyszczenie za pomocą narzędzi wbudowanych do Windows 10 ( + jeśli migracja jeśli wymagane ) – resetowanie ustawień komputera do stanu początkowego z usunięciem wszystkich danych. Procedura ta usuwa wszystkie dodatkowe, zainstalowane przez użytkownika aplikacje, dane prywatne są kasowane w sposób trwały – oznacza to, że proces zamazuje każdy sektor dysku który był zajęty przez pliki użytkownika. Dane w ten sposób usuwane są nierealne do odtworzenia bez środowiska laboratoryjnego lub zaawansowanych urządzeń, które również nie dają pewności odtworzenia.
Drugą opcją którą realizujemy to czyszczenie dysku pod Linux poprzez aplikacje dban
Komputery muszą być w pełni sprawne abyśmy mogli je wydać do potrzebujących rodzin.
Zdajemy sobie sprawę, że sprzęty, które do nas trafiają nie są najnowsze. Często mają też defekty, które musimy naprawić lub braki w podzespołach. Systemy operacyjne wymagają aktualizacji. Dokładane są też kości RAM jeśli jest to tylko możliwe , pod obecne standardy. Jasno i klarownie informujemy jednak, że większość z komputerów będzie migrowana na system Linux – konkretnie dystrybucję Mint edycja Cinnamon. Dlaczego? Po pierwsze Systemy Linux lepiej radzą sobie na słabszym sprzęcie, po drugie są stabilniejsze i zużywają mniejsze zasoby na operacje systemowe. Dodatkowo system Linux Mint jest też bogato-udokumentowany w języku polskim – Przewodnik użytkownika oraz świetne forum wsparcia
Uczeń, otrzymuje gotowe narzędzie do pracy zarówno w środowisku Office (pre-instalowany Libre Office) , Multimedialnym (pre-instalowany VLC), Graficznym (pre-instalowany Gimp) oraz Firefox/Chrome do przeglądania sieci web.
Mamy gorącą prośbę o pozostawianie przygotowanego sprzętu za drzwiami. Dbając o Państwa zdrowie ale też własne, chcielibyśmy w jak największym stopniu unikać bezpośredniego kontaktu. Dziękujemy za każdy przekazany sprzęt komputerowy w imieniu dzieciaków jednak mamy głęboką nadzieję, że wystarczy forma elektroniczna 🙂

Dokument przekazania sprzętu (darowizny) dostępny jest w Google Docs – link
(dokument należy pobrać – PLIK/POBIERZ) poniżej dostępny do podglądu.